BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOSNA'DA

- CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOSNA'DA

E-posta Yazdır

Erdoğan, Saraybosna'da TİKA tarafından restore edilen Hünkar Camisi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan İsa Bey İshakoviç Hamamını hizmete açtı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna’da Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen İsa Bey İshakoviç Hamamı ile TİKA tarafından restore edilen Hünkar Camisi'ni hizmete açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında temaslarına devam ediyor. Erdoğan, ilk olarak beraberinde eşi Emine Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Denis Zvizdiç, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bosna Hersek Reisülüleması Hüseyin Kavozoviç ile İsa Bey İshakoviç Hamamı'nın açılışını yaptı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen, hamam ve otel olarak hizmet verecek binayı gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bina çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan Türk vatandaşlarının yanına gitti. Erdoğan, "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Uzun adam buraya" tezahüratlarıyla kendisini davet eden gençlerle ayaküstü sohbet etti. Bosna Hersek'teki üniversitelerde okuyan öğrencilerin, okullarını ziyaret davetine Erdoğan, "Programımız çok yoğun, onun için başka zaman birkaç günlüğüne geldiğimizde inşallah" karşılığını verdi. Kaynak; TİKA

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 476 ziyaretçi çevrimiçi